Edinilen bilgilere göre, hastaneye kaldırılanların birçoğu çocuk.

Birçok vatandaş balkonlarından tahliye edilmek zorunda kaldı.

Yangınla ilgili ihbar perşembe akşamı 22.04'te verildi.

İhbar ile birlikte itfaiye ve diğer acil servis ekipleri harekete geçti. Olay yerine varıldığında üst katlarda oturanların çoğu evlerinin balkonlarında kurtarılmayı bekliyordu.

Kurtarma hizmetinin saat 22.30 sıralarında belirttiğine göre, olay yerine vardı ve hem söndürme hem de tahliye için tam kapasiteyle çalışmalar başlattı.

Binanın yüksek ve oturan sayısı fazla olması nedeniyle çok sayıda insan balkon ve pencerelerden itfaiye yardımı ile kurtarıldı.

Skylift ile tahliye

Saat 23.00 sıralarında yangın söndürüldü.

Kurtarma servisinden Josefin Lindblom, yangın birinci kattaydı. ancak çok fazla duman olduğunu fark ettik, gerekli müdahaleler yapılarak kontroller sağlandı dedi.

SOS servisine göre dört kişi ambulansla hastaneye götürülmek zorunda kaldı.

Ambulans-3

Polis, gecede toplam 18 kişinin olay yerindeki sağlık ekipleri tarafından ilk muayenelerinin ardından hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Stockholm Polisi basın sözcüsü Per Fahlström, yaptığı açıklamada, kimsenin öldüğüne dair bir bilgimiz yok ancak çok sayıda kişinin duman nedeniyle ciddi şekilde yaralandığını söyledi.

Yangının birinci kattaki evde çıktığı, daha sonra merdivenlere ve diğer katlara sıçradığı sanılıyor.

Olay yerindeki görgü tanıkları, itfaiye vinci yardımıyla yaklaşık 6 kişinin tahliye edildiğini ve olay yerinde duman kokusunun bulunduğunu söyledi.

Polis, kundaklama olayıyla ilgili ön soruşturma başlattı.

Yangın mahalli soğuduktan sonra teknik inceleme yapılacak.

Editör: Semihhan Aydemir