Uluslararası Malmö Görme Engelliler Sporları Federasyonu (FIFH) tarafından düzenlenen turnuvaya, erkeklerde Türkiye, Japonya, Belçika, Almanya, Finlandiya, İsveç ve Macaristan olmak üzere 7 ülke katıldı. Kadınlarda ise Türkiye, Yunanistan, Almanya, İsveç, Rusya, İspanya, Japonya, İngiltere, Finlandiya, Danimarka, ABD ve Belçika olmak üzere 12 takım mücadele etti. 

A Milli Erkek Goalball Takımı, Japonya'yı 8-3, Macaristan'ı 7-3, Almanya'yı 5-2, Finlandiya'yı 6-4, İsveç'i 10-5 yendi. Belçika ile 3-3 berabere kalan ve grubunda birinci olarak finale çıkan milliler, finalde bir kez daha karşılaştığı Belçika'yı 11-2'lik bir skorla yenerek şampiyon oldu.

A Milli Kadın Goalball Takımı ise finalde ABD'ye uzatma sonunda 3-2 yenilerek, ikinci sırayı aldı.

Turnuvada erkeklerde Ekrem Gündoğdu, kadınlarda Sümeyye Özcan gol kralı ve kraliçesi oldu.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyon Başkanı Abdullah Çetin, millilerin derece yapacaklarına dair kendisine söz verdiğini belirterek, "Dünya şampiyonasından daha fazla takımın mücadele ettiği bir turnuvada bize bu mutluluğu yaşattıkları için başta sporcular ve teknik heyet olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.Editör: İsveç Gündemi