Almanya'da yakın Avrupalı Türkrk Demokratlar Birliği UETD'nin Gelsenkirchen şubesi saldırıya uğradı. 24 Ekim'i 25 Ekim'e bağlayan gece gerçekleştirilen saldırıda derneğin duvarlarına ve camlarına sprey boya ile Türkiye'deki iktidarı hedef alan hakaret içerikli yazılar yazıldı. Derneğin camlarına aynı zamanda sol bir örgütün ismi ve sloganlarını yazan saldırganlar, Ak Parti ve UETD çalışanlarına yönelik bir tehdit mektubu bıraktılar.

UETD şubelerine bu yıl ki 8. saldırı

Son bir yılda UETD şubelerinin 8 kez saldırıya uğradığını belirten UETD Genel Başkanı Zafer Sırakaya, "Gelsenkirchen şubemiz ise ikinci kez terör örgütlerinin hedefi oldu.

UETD'ye yönelik bu saldırıları saldırganlar çekinmeden web sitelerinde açıkça yayınlıyorlar. Bu, saldırganların güvenlik güçlerinden çekinmediklerini ve polisin de failleri yakalamak için bir gayret içinde olmadığının işaretidir. Avrupa'nın 15 ülkesinde örgütlü¨ olan UETD, bulundukları ülkelerin kanunları çerçevesinde hareket etmekte ve demokratik zeminde çalışmalar yapmaktadır.

Özellikle Alman politikacıların ve yetkili kurumların yöneticilerinin UETD'yi bu saldırılar karşısında yalnız bırakması üzücü¨ ve endişe vericidir. Bundan sonra gerekli önlemlerin alınmasını ve bu saldırıları gerçekleştirenlerin en kısa zamanda yakalanarak cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi. 
Editör: İsveç Gündemi