Iggesund ve Hudiksvall arasında sefer yapan bir SJ treni fırtına sonrası yolun bozulması nedeniyle raydan çıkarak devrildi.

Büyük felaketten dönüldü. Trenin raydan çıkarak devrilmesi üzerine ihbarla ekipler harekete geçti. Kurtarma ekiplerinin açıklamasına göre, aşırı yağış nedeniyle yolda çökme meydana geldi ve bu da trenin raydan çıkarak devrilmesin neden oldu.

Kaza sonrası 3 yolcu hastaneye kaldırıldı.

Yolcular yarım metre yüksekliğindeki suda trenden inerek yürüdü.

Hudiksvall'ın güneyinde saat 12:30 civarında meydana gelen kaza yürekleri ağza getirdi.

SJ trenindeki iki yolcu vagonun raydan çıkarak devrilmesi sonucu kaza meydana gelirken, kaza sonrası ekipler hızlı bir şekilde olay yerine intikal ettirildi.

Tren Stockholm'den Sundsvall'a gidiyordu.

Kaza anında trende yüzden fazla kişi bulunuyordu.

Acil servisler ve polis treni tahliye etmek üzere çalışma başlattı.

"Bu durumda, onları ray alanından çıkarmak için şu anda treni tahliye ediyoruz" diyen Bölge polisi basın sözcüsü Mattias Rutegård, tüm yolcuların tahliyesi için çalışma yapıldığını belirtti.

Yolcular tahliye edildi: Çamurda yürüdüler

Basına yansıyan görüntülerde, insanların olay yerinden uzaklaşmak için yarım metre yüksekliğindeki çamurlu suda yürümek zorunda kaldığı görülüyor.

Yaralanan üç yolcu hastaneye kaldırıldı

Polis başlangıçta kimsenin yaralanmadığını bildirdi, ancak daha sonra polis üç kişinin hastaneye kaldırıldığını duyurdu.

İsveç Ulaştırma İdaresi, kazayı ve tren trafiğinin raydan çıkmadan nasıl etkileneceğini değerlendirmek için bir kaza mahalline ekip gönderdi.

Denny Josefsson'a göre, Iggesund ile Hudiksvall arasında en az bir gün boyunca trafik duracak. Saat 16.00'da, İsveç Ulaştırma İdaresi web sitesinde rotadaki trafiğin ancak hafta sonunda devam edebileceğini yazdı.

Stockholm ve Sundsvall arasındaki diğer tren trafiğinin nasıl etkileneceği belirsizliğini korurken, ulaşımın sağlanması için alternatif çözümler üzerinde çalışıldığı söylendi.

Çalışmalar sürüyor.