Volvo XC90, ayak dinlendirici, ambiyans ışığı, aydınlatılmış bölmeler, eşsiz bir deri işçiliğine sahip açık renk ya da kömür rengi döşemeler, bölünmüş bir bagaj alanı, kabin içi ekstra ses yalıtımı ve Pirelli Gürültü Önleyici Sistem lastikler (PNCS) sunuyor.
 
XC90 Excellence’da, standart 19 hoparlöre bir hoparlör daha eklenerek, arka koltuklara rakipsiz bir high fidelity ses ve çevresel ses efekti sunabilen özel üretim bir Bowers & Wilkins ses sistemi yer alıyor.
 
Mr. Ingenlath, “Yaptığımız şey, lüks bir otomobilde bulunan en iyi arka koltuk deneyimini sunmaktı” diyor “Sonuçta, konfor, rahatlık ya da iş yaparken sahip olunabilecek en iyi ortam ortaya çıkmış oldu”
 
İsveç’in temiz havaya olan sevgisine dayanarak, Volvo XC90 Excellence’da ionik hava temizleyicili entegre bir CleanZone klima sistemi bulunuyor. İonik hava temizleyici, havadaki parçacıkların (örneğin toz ya da duman gibi) pozitif yüklü ionlarla etkileşimi prensibi üzerine çalışıyor. Böylelikle parçacıklar iç kabin ortamından uzaklaştırılmış oluyor.
 
Volvo XC90 Excellence’da deri bir gösterge paneli yer alıyor. İç kabinin tavan döşemesi nubuk kumaş ile uyumlu bir renk. Dış görünümdeki farklılıklar ise, Excellence yazısı, krom B ve C ayaklıklar ve kapı altı çıtaları.
 
Ağustos 2014’te tanıtılan Yeni Volvo XC90, lüks bir SUV arayanlar arasında aşırı derecede popüler oldu. Model, henüz Volvo bayilerin gelmeden 24.000 adet sipariş aldı. Bu rakam Volvo’nun bu model için 2015 yılı beklentisinin yarısını oluşturuyor.    
Volvo XC90 Excellence, ileri güvenlik özellikleri, yeni motor teknolojileri, güç ve verimliliğin rakipsiz bileşimi gibi XC90’a ait başarılı tüm özellikleri bünyesinde bulunduruyor.
Editör: İsveç Gündemi