Dünyanın en popüler bedava mesajlaşma servisi olan WhatsApp, hatırlayacağınız üzere 16 miyar dolara Facebook tarafından satın alınmıştı. Gerçekleştirilen bu satın alım sonrası çeşitli tasarımsal değişiklikler haricinde yenilik görememiştik.

Fakat kısa zaman önce mavi tik işaretlerini kullanıma sunan ve bu işaretler ile satın alım sonrası ilk ciddi yeniliğinini gerçekleştiren şirketin durmaya niyeti yok.

Teknoloji kulislerinden çıkan yeni fısıltılara göre tarayıcı sürümü üstünde çalıştığını öğrendiğimiz WhatsApp, tarayıcı sürümünü hayata geçirdiği takdirde en büyük dejavantajını da ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

WHATSAPP'TA BEDAVA TELEFON KONUŞMASI DEVRİ
Şirketin Facebook'a satılmasının ardından, sözü geçen en büyük yenilik ise şüphesiz sesli arama özelliğiydi. Kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği bu özellik ortaya çıkmış olabilir.

Sızan ekran görüntülerinde oldukça sade ve kullanışlı bir arayüz kullandığını gördüğümüz WhatsApp, kullanıcılarını memnun etmeyi başaracak gibi görünüyor. Ekran görüntülerinde gördüğümüz üzere konuşmayı Bluetooth kulaklıklara aktarma ve aramaya mesaj yoluyla cevap verme gibi özellikler de olacak.

En popüler mesajlaşma servisinin ayrıca sesli arama özelliği sunması gelecekte GSM Operatörlerini üzmesi kaçınılmaz olacak görünüyor. Bu yıla yetişmesi zor gözükse de güncellemenin 2015'in başlarında kullanıma sunulması bekleniyor.

Sosyal Medya devi Facebook'un bu girişimi ile dünya piyasasında pasta payını daha çok büyüteceğine de kesin gözüyle bakılıyor.
Editör: İsveç Gündemi