Türkiye’de ve yurtdışında havacılık sektöründe sunduğu hizmetle kısa zamanda dikkatleri üzerine çeken Atlasglobal uçak şirketi, 2017’de yatırım ve hizmet sınırının artacağının müjdesini verdi.

İstanbul Florya’da Crowne Plaza otelinde İsveç'te  görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen Atlasglobal yetkilileri, şirketin hedefleri ve hizmetleri hakkında geniş bilgi verip katılımcıların sorularını cevapladı.

Toplantıya Atlasglobal Satış ve Pazarlama Başkanı Tuna Tunca, Atlasglobal İskandinavya  Müdürü Ayşe Mısırlı, Kurumsal İletişim Müdürü M. Semin Ateş ve Marka İletişim Uzmanı Demet Telkeş katıldı. Basın gezisine katılan gazeteciler, Business Class ve EkonomiPlus’da uçuş yaparak ikisi arasındaki farkı ve Atlasglobal konforunu da yerinde görme fırsatı buldular.

- Hizmette sınır tanımıyor

Güvenlik ve hizmet kalitesinin Atlasglobal’in öncelikleri olduğuna dikkat çeken Atlasglobal Satış ve Pazarlama Başkanı Tuna Tunca, 'Atlasglobal İsveç'ten Türkiye'ye ve ötesine hizmet vermeye devam ettiğinin altını çizdi. Tunca, '' 30 kg bizim ekonomide bagaj hakkımız var. Bununla beraber 77 cm koltuk araları ile ekonomik class ürünümüz ön plana çıkıyor. Business class'da ise 100 cm'lik koltuk araları ile yolcularımız son derece rahat seyahat etmeleri sağlanmaya çalışılıyoruz. ''dedi.

- 30 kilo hakkı

2016 yılı şartları nedeniyle maliyeti azaltanların aksine hizmet kalitesinde herhangi bir kısıtlamaya gidilmediğini söyleyen Tunca, ''First class'ta 40 kilo hakkımız mevcut. Uçak içinde frank cheflerimiz var. Kabin içi ikramlarımızın servislerini yapan mutfak özel eğitimi almış arkadaşlarımız var. Atlasglobali full servis bir havayolu olarak ta düşünebilirsiniz. Yolcularımızın rahat seyahat etmesi değil sadece, seyahat ettikten sonrada ulaşacakları destinasyonla Atlasglobal ayrıcalağı ile devam etmesi bizim için son derece önemi hale geliyor'' şeklinde konuştu. 

- Havalimanından servis

Atlasglobal İskandinavya Müdürü Aşyşe Mısırlı'da, yolcuların daha rahat evlerine ulaşabilmesi için havalimanlarına servislerle hizmet başlattıklarını hatırlattı. Mısırlı, ''Konya servisimizi güzergahı yeniledik. Böylelikle tüm yolcularımız, Cihanbeyli, Tavşançalı, Yenicoba'dan geçerek evlerine kadar götürüyoruz. Aynı şekilde dönerken de aynı hizmetten yararlanabiliyorlar. Konya dışında  Adana ,  Antalya ,Bodrum , Izmir , Trabzon, Kayseri'ye gidecekler için servislerimiz var. Tek yapmaları gereken şey, biletlerini göstermek'' dedi.  

- Bu sene Anakara ve Konya'ya direk uçuşlar yok

''Şuanda 2017 için Stockholm'den Ankara ve Konya'ya direk uçuş planlamamız yok'' diyen Mısrlı, '' Hafta da 5 uçağımız var.  Pazartesi, Çarşamba , Cuma ve Pazar günü seferlerimiz var. Umarım bit daha ki sene direk uçuşları yapabiliriz. Ama bu sene böyle bir planlamamız yok'' dedi. 

Orhan Karan/ Atila Altuntaş

Editör: İsveç Gündemi