Et ve balık sürmeleri  olarak Avrupa’nın en büyük markası olan ve etno pazarda Türk tüketicisine helal içerikli ürünler sunan Argeta yoğun ilgi görüyor.

Pikant, Harissa, Junior ve Sade çeşitleriyle Almanya. Hollanda ve İsveç başta olmak üzere Avrupa ülkelerinin tüm Türk marketlerinde helal etiketli ürünlere rahatlıkla ulaşılabiliyor. Argeta’nın leziz tatları, en seçici gurmeleri bile kendine  hayran bırakırken, helal sürmeleri, İslami kesim kurallarına uygun olarak Bosna’da üretiliyor. Özenle seçilmiş etlerden üretilmesi, hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermemesi nedeniyle herkesin gönül rahatlığı ile tüketebileceği bir ürün olan Argeta, alanında benzersiz bir lezzet sunuyor.

Argeta Orient Hor

“Ekmeğin güzel tarafı” sloganıyla Türk tüketiciyle buluşan Argeta ürünleri, Ramazan ayında sahur sofrası için hafif, doyurucu, pratik bir atıştırmalık olarak seviliyor. İftar sofralarında ise, pidenin yada ekmeğin üzerine sürülerek farklı tariflerde pratik aperatif menüleri olarak sevdiklerinize ve misafirlerinize sunabilirsiniz. 

Ürünlerin Türk ve Müslüman tüketicilerden ilgi görmesinin en önemli sebepleri arasında; helal içerikte üretilmesi, kolay açılan kutularda olması yanı sıra palm yağı, gluten, yapay tatlandırıcı, renklendirici ya da koruyucu katkı  maddeleri içermemesi olarak görülüyor. Buna ek olarak ürünlerin az tuzlu, doğal baharatlar ve bitkisel yağlar kullanılması ürünün talep görmesini sağlayan etkenler arasında yer alıyor. Kahvaltı, ara öğün ve akşam yemekleri için harika bir aperatif olarak rağbet gören Argeta helal sürmeleri, her yaştan tüketicinin sevdiği bir ürün olarak ilgi görmeyi sürdürüyor.

Argeta T A094

Atlantic Grup tarafından oluşturulan marka, 1964 yılında başlayan hikayesiyle et, balık, sebze içeren lezzet yelpazesini genişleterek bugüne kadar geldi.

Argeta, başarılarının temelini, ürünlerine olan güvene ve marka bilinciyle oluşturduğu mesajların tüketiciler tarafından benimsenmesine dayandırıyor. Kampanyalarında tüketici ile duygusal bağı başarıyla yakalayan marka, geçtiğimiz yılarda Nielsen araştırma şirketinden  "Avrupa'nın 1 numaralı et ürünleri" unvanını da aldı.

Bu ürünü deneyip satın alan tüketicilerin kahvaltı ve öğün sofralarından eksik etmediklerini, evde, okulda, işte, seyahatte, vazgeçemedikleri lezzet olduğunu söylemeleri ortak yorum olarak ön plana çıkıyor. 

Argeta T A213

Editör: Semihhan Aydemir