Blockchain dönüşümü hemen hemen her alanda kendisine yer bulurken, bunlardan birisi de hiç şüphesiz Metaverse oldu. Geçtiğimiz her gün Metaverse dünyasına adım atan bir markanın yatırımlarını görülürken bu durum da Metaverse olan ilginin giderek artmasına neden oluyor. Son zamanlarda  oldukça artan popülaritesinin ardından birden fazla şirkette bu furyaya katıldı. Metaverse evrenine katılan son isim de H&M oldu. 

H&M Metaverse Mağazası ile Farklı Bir Alışveriş Deneyimi Sunuyor

Ceek VR ile yapılan  iş birliği  ile ortaya çıkan Metaverse sistemi üzerinde kurgulanan Metamağaza, müşterilerin  güncel  koleksiyonlara göz atmasına ve online olarak  sipariş vermesine olanak tanıyor.  Bu uygulama sayesinde mağazaya  fiziken gitmeden satın almak istediğiniz ürünü kolayca sipariş vermeniz mümkün hâle gelecek.

Ceek platformunun en fazla dikkat özelliği, CEEK Blockchain ağı ile dijital varlıkların satışlarını izleyerek doğruluyor.  Bu özellik sayesinde  içerik üreticileri için akıllı biletlerin token değiş tokuşu yapmaları mümkün hâle geliyor. Bu, bir defterdeki değişmeyen  veriler yardımıyla  içerik oluşturuculara telif hakkı sunuyor ve içerik oluşturucular bu şekilde kazanç sağlayabilirler. Diğer bir özellikte ise, müşteriler Ceek VR gözlük aracılığı  ile mağaza ve etkinlikler arasında gezerek keyifli vakit geçirebiliyor ayrıca yatırımlarını da gerçekleştirebiliyorlar. 

H&M Metaverse

Ek olarak,  CEEK yönetim ekibinde Microsoft, Boeing, The Walt Disney Company, Dreamworks SKG, 20th Century Fox, NFL, Verizon ve Zynga’dan oluşan endüstride alanında kendini kanıtlamış olan dev  şirketlerin yer aldığını da belirtmekte fayda var.

Metaverse evreni için tahmin edilen  pazarın toplam miktarı 1 trilyon dolar değerinden fazla.  Durum bu şekilde  olunca şirketlerde  gelecek dönem yatırımlarını bu yöne transfer ederek güncel yatırımlardan  geri kalmıyorlar. H&M Metaverse dünyasına attığı adımla, diğer markalar arasında bir adım daha öne çıkmakta.

Metaverse evreni gelişen teknolojilerle birlikte günlük hayatın her noktasında yer almaya başladı. Sosyal medya platformlarından, giyim sektörüne kadar taşınan bu durumun ileride farklı alanlarda da kullanıcılarının karşısına sıkça çıkması beklentiler arasında.

Editör: İsveç Gündemi