Soğuk İsveç'ten sıcak sahillere tatil planı yapıp güneşi ve yüzmeyi özleyen İsveçliler en fazla İspanya'yı tercih etti. Kış aylarında Tayland kaçamağı yapan İsveçliler, komşu ülke Danimarka'yı en fazla ziyaret eden ülkeler arasında tercih ettiler.

Hotels.com İsveçliler arasında en çok rağbet gören on destinasyonu sıraladı.

Tayland

Hotels.com listesine göre, İspanya ilk sırada yer alırken, komşu olması nedeniyle çok sık ziyaret edilen ülkelerin başında da Danimarka geliyor. Genel sıralamada Danimarka 2. sırada yer alırken, diğer komşu ülke olan Norveç ise sekizinci sırada yer aldı.

İsveç'ten çok uzaklarda olmasına rağmen Tayland İsveçlilerin en çok seyahat ettiği ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle emekli kesimin çok sık ziyaret ettiği Tayland İsveç'te uzun yıllardır en popüler destinasyonlar arasında yer alıyor.

Tayland

Tayland herkese sunacak bir şeyleri olan çok çeşitli bir ülkedir. Dalış ve şnorkelli yüzmeden hoşlananlar oraya avantajlı bir şekilde seyahat edebilirler. Uzun kuyruklu bir tekneyle yola çıkıp ömür boyu anılar biriktirilebilen ülke olan Tayland, iyi yemek, alışveriş, güneşin tadı bolca çıkarılabilir. Tayland, soğuktan ve karanlıktan kaçmak isteyen çoğu İsveçli için kış aylarında favori bir destinasyon olarak öne çıkıyor.

İsveçlilerin en çok sehayat ettiği 10 destinasyon

  1.  İspanya
  2. Danimarka
  3. İtalya
  4. İngiltere
  5. Almanya
  6. Fransa
  7. Amerika Birleşik Devletleri
  8. Norveç
  9. Tayland
  10. Yunanistan

Son yıllarda çok sayıda İsveçlinin tatil noktalarından biri de Türkiye olarak görünüyor. Yaz döneminde güneşin ve denizin tadını çıkarmak isteyen çok sayıda turist Türkiye'yi ziyaret ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığının verilerine göre, 2023 yılının 10 ayında toplam 50 milyon 217 bin 181 ziyaretçi ağırlandı.

Bodrumda Bir Yaz Tatili

Editör: Semihhan Aydemir