Alanında en güçlü kadın olma unvanını kazanan Sodexo İsveç'in CEO'su Azita Seraiti İsveç iş dünyasındaki kadınların sembolü haline geldi.

İnternet üzerinden bir mesaj yayınlayan Azita Seraiti, 2015 yılının iş dünyasındaki sektörün en güçlü kadını seçilmesinden onur duyduğunu ifade etti.

Business Week tarafından 2015 yılında sektörün en güçlü kadını seçilen Sodexo CEO'su Seriati'nin yönettiği firma İsveçte 8000 çalışanı ve yıllık ortalama 3.5 milyar yemek cirosu bulunan bunun yanı sıra temizlik, emlak vb. tedarik alanlarında hizmet veriyor.

1998 yılından bu yana şirketin alt kademelerinden başlayarak zirveye tırmanan girişime açık Azita Seriati, Satış Direktörlüğü, İş alanı müdürlüğü, İsveç bölge müdürlüğü ve en son Başkan yardımcısı olarak görev yapmıştı. Şimdi ise şirketin en tepesinde görev yapıyor.

1966 yılında Fransa'nın Marsilya şehrinde kurulan şitketin dünya çapında 420 bin çalışanı ile alanındaki en güçlü şirket konumunda yer alıyor.

Azira Seraiti çalıştığı kurumda, din, dil, mezhep, cinsiyet vb. hiç bir ayrımcılığın olmadığını, başarıya odaklanmış ve şirketin çıkarlarını düşünen herkesin bu noktaya ulaşabileceğini belirtti.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi
Editör: İsveç Gündemi