Kozanlılar Kalkınma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğini yaptığı toplantıya, Danıştay Üyesi Hasan Gül, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Karpuz, Kulu eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Murat Tütüncü, Kulu Ziraat Odası Başkanı İsmet Erdoğan, Kulu Genç İş Adamları Derneği Başkanı Hüsamettin Argın, Kulu Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Murat Uludağ, Konya Kululular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Pastutmaz, Ankara Kulu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Tütüncü, Kulu Esnaflar Odası Başkanı Hasan Yurttaş, Kozanlılar Kalkınma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bilal Demirel, Kulu Şoförler Odası Başkanı Ömer Dağ, Kulu Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Tahsin Özsoy, Ankara Kozanlılar Derneği Başkanı Kazım Çorap, Konya Nogay Türkleri Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdurrahman Berkcan, Konya Yaraşlılar Derneği Başkanı Hikmet Karalı ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kozanlılar Kalkınma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bilal Demirel, Kulu ilçesi için böyle önem arz eden önemli bir toplantıya ev sahipliği yapmanın gurur verici olduğunu belirterek, katılımcılara derneklerinin faaliyetlerinden bahsetti. Kulu Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nda yer almalarından dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden Demirel, hem Kozanlı hem de Kulu’nun gelişmesi için dernek olarak ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini sözlerine ekledi.

Kulu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Sivil Toplum Kuruluşları olarak oluşturulan platforma başkanlık eden Dr. Murat Tütüncü ise, Kulu’nun öne çıkarılması ve desteklenmesi misyonu ile toplumsal uzlaşmaya katkı sağlamak, toplumu doğru bilgilendirmek, güçlü bir sivil toplum iradesi oluşturmak amacıyla 18 Nisan 2015 tarihinde yurt dışında faaliyet gösteren, Kulu ilçe sınırları ile Ankara ve Konya’daki toplam 25 Sivil Toplum Kuruluşunun Kulu STK Platformu oluşturduklarını vurguladı.
Platformun amacının sivil toplum kuruluşlarını tek çatı altında toplayarak, ülkenin ve yurt dışında Kulu ile ilgili yapılacak çalışmalarda sivil toplum kuruluşlarının etkin rol almasını sağlamak olduğunu ifade eden Tütüncü, oluşturulan platformun Kulu’nun sorunları konusunda son derece duyarlı olacağını ve projeler hazırlanacağına dikkat çekti.

Düzenlenen toplantı, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin tek tek söz alarak görüş ve temennilerini bildirmesinin ardından sona erdi.
Editör: İsveç Gündemi