Kulu Eski Belediye konferans salonunda tertip edilen ve Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yıldız, Saadet Partisi Genel Merkez Yüksek İstişare üyesi Necati EROĞLU, Milli Eğitim Müdürümüz Ayhan YAPAR VE Saadet Partisi İlçe Başkanı İhsan GÖKÇE’nin misafir olarak katıldığı gecede salon hınca hınç dolarken yaklaşık 800 kişi katıldı. Muhteşem bir organizasyonla salonu ve programı tertip eden Kulu Anadolu Gençlik Derneği hazırladığı sinevizyonlar konuşmacılar, Kur’an ziyafeti veren hafızlar, ilahiler ve şiirlerle, gelen misafirlere unutulmaz bir gece yaşattı. Kulu Anadolu Gençlik Temsilcisi Mustafa SARIKAYA günün anlam ve önemine dair konuşmasında şunlara yer verdi.
Hz. Adem'den Hz. İbrahim'e, Hz. Musa'dan Hz. İsa'ya bütün rahmet elçilerine ve "Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik" hitabının büyük muhatabı, Efendiler Efendisine, sevgililer sevgilisine selam olsun.

Çölün bütün şiddetini, öfkesini, bencilliğini, acımasızlığını hayatlarına taşıyan, insanlığı şefkat ve merhametle tanıştıranı ilmek ilmek sevgi ile dokuyarak, gergef gergef şefkat ile örerek bir rahmet toplumu inşa eden, yüce peygambere selam olsun.
Birilerine kahretmesi, düşmana lanet okuması istendiğinde "Ben rahmet olarak gönderildim, lanet etmek için gönderilmedim" diven, Barbarlığın, çapulculuğun hayat tarzı haline geldiği, kabalığın, şiddetin iletişim dili olarak kabul gördüğü bir topluma "Siz yeryüzündekilere rahmet edin ki, gökyüzündekiler de size rahmet etsin" buyuranı Rahmet yüklü adalet peygamberine, hikmet yüklü ahlak peygamberine selam olsun.

İnananların sıkıntısını sıkıntısı kabul eden, müminlere rauf ve rahim olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’ya salat ve selam olsun. Salat ü selam, her türlü ihtiram ona, onun temiz, değerli ehl-i beytine ve ashabına olsun.

Değerli Misafirlerimiz, saygıdeğer büyüklerimiz ve geleceğimizin mimarı sevgili gençler Anadolu Gençlik Dergi Temsilciliğimizin tertip ettiği Mekke'nin Fethini tekrar yüreklere hatırlatma gecesinde hep beraber bulunmakla bizleri onurlandırdınız. Sevgi ve Kardeşliğin Teminatı olarak yürüdüğümüz bu haklı davada biz Müslümanların böyle geceleri hep beraber icra etmeleri son 
derece önemli ve son derece mutluluk vericidir. Bu tür toplantılar dünyada zulümlere karşı İslam dünyasının inşallah şahlanışına vesile olacaktır. Malumunuz Dünya Müslümanlarını bölme çalışmaları devam etmektedir. Biz Müslümanlar bu noktada birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz. İslam’ın muzafferiyatı için İslam kardeşliğini tüm dünya Müslümanlarıyla 
kurmalıyız.

İslam’ın sevgi anlayışını kalplere yerleştirmeliyiz. Zaten İslam’ın sevgi anlayışında fetih kalplerin fesholmasıyla başlar.
İslam Peygamberi Sevgili Peygamberimiz Mekke'yi fethederken böyle yapmamış mıdır? Mekke Fetholduğunda bir tek kişinin bile burnu kanamamıştır. Fethi kalbine sevgiyle ilmek ilmek dokuyan Fatih Sultan Mehmet Han Hz. de İstanbul'u fethettikten sonra "Herkesin haklarını eşit görüyoruz." diyerek fethin ne olduğunu bütün dünyaya göstermemiş midir? Biz bugün görüyoruz ki İslam 
toprakları işgal edilmekte ve bütün dünya Müslümanlarına zulüm yapılmaktadır. Hâlbuki İslam medeniyetinde örnek teşkil eden Hz. Ömerleri, Eba Eyup Ei Ensari'leri görmekteyiz. Onlar ki Kudüs'ü fethettiklerinde bir kişiye bile zarar vermemişlerdi. Bu bağlamda gelinen noktada Müslümanların acilen birlikte hareket etmeleri malumunuzdur.

Rabbim inşallah Mekke'nin Fethini yeniden kalplerin inşasına, Müslümanların beraber hareket etmelerine ve yeryüzünde hakkı hakim kılmaya vesile kılar. Gecemiz hayırlara vesile olsun. Allah hepinizden razı olsun. Ayrıca tüm İslam âleminin ve insanlığın önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz mevlid kandilini kutlar hepinize saygılar sunarım.

Konya’dan gelen Kurra hafız Mustafa KARA ve Merkez Camii imam hatibi Hafız İsa portakal muhteşem bir Kur’an ziyafetiyle gönülleri fethetti. Konya’da Eğitimci-ilahiyatçı olarak görev yapan Bekir TEKKAYMAZ hoca Mekke’nin savaşla değil, barışla gönüllere açılan bir kapı olduğundan söz etti ve müslümanların gönül kapısını açarken insanlığın kurtuluşu noktasında hareket etmesi gerektiğini sözlerinde vurguladı. İlahileriyle Hilal Camii İmam Hatibi Ömer COŞKUN dinleyicileri mestetti. Gecede Kulu Düden Anadolu Lisesi öğrencilerinden İzzet BAKAN Mekke şiirini Şairane bir üslupla meşketti. Gecenin en güzel anlarından biri de okunan çift ezan dinletisiydi. Kurra Hafız Mustafa KARA ve Hilal Camii imam Hatibi Ömer COŞKUN okudukları ezanla gönüllere seslendi.

Siyer-i Nebi yarışmasının ödül töreni de gecenin sonunda yapıldı. Kulu’da 323 öğrencinin kayıtlı olduğu Siyer-i Nebi yarışmasında Kulu Açıköğretim Lisesi’nde okuyan Muhammed Ali UZUN birinci oldu. Kulu Anadolu Lisesi’nden Dilan ÖZCAN ikinci ve Zincirlikuyu Çok Programlı Lises’nden Ayşegül GÜRBÜZ üçüncü oldu. İlk on dereceye bilgisayar, tablet, bisiklet fotoğraf makinası, çeyrek altın, hediye çekleri, eğitim setleri ve değişik hediyeler verildi.

Programın sonunda Kulu Belediye Başkanı Dr.Ahmet YILDIZ, Saadet Partisi Genel Merkez Yüksek İstişare Kurulu üyesi Necati EROĞLU VE Kulu Milli Eğitim Müdürü Ayhan YAPAR dereceye girenlere ödüllerini verdi. Protokol üyeleri de gece için bir selamlama konuşması yaparak böyle programların gerekliliğinden söz etti.


Editör: İsveç Gündemi