2015 Genel Seçimleri'nde Konya'dan 8. sıradan milletvekili seçilen Abdullah Ağralı, kendini destekleyen tün seçmenlerine teşekkür etti. ,

Kulu'da ki ve İsveç'te ki seçmene de ayrıca teşekkür eden Ağralı, ileri ki bir zamanda İsveç'e gelerek vatandaşlarıma bizzat teşekkür edip, sorunlarını inşallah meclise taşıyacağım'' dedi. 

2015 Genel Seçimleri'nin tüm Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyen Ağralı, ''milletin iradesine son derece saygı duyuyoruz, milletin iradesinin başımızın üstünde yeri var'' dedi. 

10.11.1969'da Konya'nın Kulu ilçesinin Tavşançalı kasabasında doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Tavşançalıda tamamladı.1987 yılında İstanbul Fatih Vatan Lisesinden mezun oldu, aynı yıl Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.

Üniversite yıllarımda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında faal olarak görev aldı. Aynı yıllarda Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrenci Derneğinin kurucu başkanlığını yaptı. 1994 yılında mezun oldum ve aynı yıl Iğdır’da göreve başladı. 1995 yılının sonunda Niğde'ye tayin oldu. Niğde'de bulunduğum 4 yıl boyunca çeşitli mevkilerde görev yaptım. 1999 yılında vatani görevini yapmak üzere askere gitti. Askerlik görevi bittikten sonra devlet memurluğu görevinden istifa ederek özel sektöre geçti. 15 senedir Konya'ya ve Konyalıya hizmet etme gayesiyle çalışmakta.
 
Bir çok sivil toplum kuruluşunda çeşitli kademelerde yer almakta. 2010'da Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı görevine geldi. Tanıtım Medya Başkanlığı ve Ekonomi İşleri Başkanlığı görevlerinde bulundu. Halen birçok sivil toplum kuruluşunda çeşitli kademelerde hizmet vermeye devam etmekte. Evli ve dört çocuk babası.

ÜYESİ OLDUĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Konya Çocuk Diyabet ve Obezite Derneği Başkanı, Toplum Sağlığı Araştırma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Kulu Cihanbeyli Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Üyesi, Elbir Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı, İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği Üyesi, Konya Galatasaray Taraftar Derneği Başkan Yardımcısı, Özel Hastaneler Platformu Derneği, Konya Beyhekim Sağlık Derneği - Kurucu Üyesi, Konya Müsiad, Konya Ticaret Odası, Konya Tabip Odası.
Editör: İsveç Gündemi