Seyahatin çileye dönüşmemesi için şimdiden yapılması gerekenleri bilmekte gerekiyor. Paskalya tatilini dağlardın eteklerinde geçirmeye çalışanlar ya da kırsala iyice odaklananların ulaşım konusuna ve yollara çok dikkat etmesi gerekiyor.

Paskalya yaklaştı, bu da genellikle yollarda çok sayıda araba anlamına geliyor. Ayrıca, İsveç Ulaştırma İdaresi'nin yol çalışmaları nedeniyle önemli aksamalar meydana gelecek. SJ bu konuda seyahat edecek yolcuları uyardı.

Ülkenin demiryolu trafiğinde önemli aksamaların olması bekleniyor.

Yetkililer yolcuların doğru bir planla hareket etmesini tavsiye ediyor.

"İyi dinlendiğinizden emin olun"

Sürücülerin aracı dikkatli sürmesi, iyi bir öngörüye sahip olması, uygun mesafeleri koruması ve oluşan kuyruklarda gereksiz sollamalardan kaçınması gerekiyor. 

Uygun zamanlarda mola vermeyi unutmamak ve iyice dinlenmek gerekiyor. Yorgunluk alkollü araç kullanmak kadar tehlikeli olabilir. Ayrıca gideceğiniz yere mutlaka şu saatte olmalıyım düşüncesinden uzaklaşın.

Kutsal Perşembe ve Paskalya Pazartesisi trafiğin en yoğun olduğu günlerdir. Trafik, diğer şeylerin yanı sıra Göteborg ile Åre arasındaki E45'te ve kuzeyde Sundsvall'a doğru E4'te keskin bir şekilde artıyor. Orada, hızları düşük tutmak için Gävle ile Tönnebro arasında Maundy Perşembe günü kuzeye doğru ve Noel'in ertesi gününde güneye doğru bir şerit kapatıldı.

Trafikverket, yerel yetkililer ve ulaşımdan sorumlu kurumların ardı artına yaptığı uyarıların dikkate alınması gerekiyor.

Editör: Semihhan Aydemir