Dokuz yeni Avrupa destinasyonunun hizmete girmesiyle SAS müşterilerini heyecan verici bir yaz bekliyor.

Firma kaynaklarına göre, yolcular Kopenhag'dan İbiza, Salzburg, Cenova, Tromsø ve Türkiye'nin büyüleyici Dalaman/Turkuaz sahiline doğrudan uçuşların keyfini çıkarabilirler.

SAS, yakın zamanda yaptığı bir açıklamayla Bergen'den Londra'ya ve Oslo'dan Cenevre, Milano ve Karadağ kıyılarındaki pitoresk Tivat'a uçuşlar başlatacağını da açıkladı.

SAS Gelirler Direktörü Erik Westman: "Yaz trafik programımız, büyük şehirlere ve başkentlere kesintisiz bağlantının yanı sıra İbiza, Cenova ve Tivat gibi yeni tatil destinasyonları da sunuyor. Tanıdık favoriler arayanlar için Malaga, Floransa, Palma ve Alicante gibi destinasyonlara kapasitemizi artırdık." dedi.

Buna ek olarak SAS, her üç İskandinav başkentinden de hizmetlerini genişleterek, daimi favoriler olan İspanya ve İtalya'ya uçuş sıklığını artırıyor. Stokholm ve Kopenhag'dan Malaga'ya haftada 20'ye kadar etkileyici uçuş gerçekleştirecek, Oslo ise Alicante'ye 17'ye kadar uçuş sunacak.

Milano'nun Kopenhag'dan dört günlük uçuşa sahip olması ve Floransa'ya günlük uçuşların da Kopenhag'dan başlaması nedeniyle İtalya destinasyonları biraz geride kalıyor. Ayrıca Nice'e haftada 25'e kadar uçuş imkanı sunulacak.

Oslo, Split'e haftalık 14 sefer ile genişlemeye dahil ediliyor ve yaz sezonunun en yoğun olduğu dönemde gezginler SAS ile Stockholm'den Milano ve Paris'e günde iki kez uçabilecek.

Aynı zamanda Oslo ve Kopenhag, İskandinavya'nın sevilen destinasyonu Gran Canaria'da yıl boyunca operasyonlarını sürdürecek. Kopenhag'dan beşi Düsseldorf'a, dördü Brüksel ve Gdansk'a ve üçü Varşova ve Vilnius'a olmak üzere birden fazla günlük uçuş için bir merkez olacak. 

Bu arada Stockholm, Tallinn arası günde altı defaya kadar, Vilnius ile ise günde üç defa bağlantı kuracak. Erişim alanını genişleten Stockholm, Berlin'e uçuşlarını artıracak, Helsinki'ye günde altıya kadar uçuş gerçekleştirecek ve Turku ve Vaasa'ya uçuş frekanslarını artıracak.

Yurt içi rotalara güçlü bir şekilde odaklanan SAS, aynı zamanda Stockholm ile Visby, Kiruna, Skellefteå ve Östersund arasındaki seferleri de artırıyor. Ek olarak, Kopenhag yazın en yoğun olduğu dönemde Bergen'e günde en fazla yedi uçuş gerçekleştirecek. Buna karşılık, Oslo, Aalborg'a günde en fazla iki uçuş, Billund'a haftada dört uçuş ve Kuzey Norveç'e artırılmış frekanslar sunacak.

Editör: Semihhan Aydemir