Uzm. Psk. Meleknur Alevcan

Uzm. Psk. Meleknur Alevcan

Tüm Makaleleri

Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, Psikoloji lisans eğitimini İsveç’te uluslararası üne sahip olan Luleå Teknik Üniversitesinde tamamlamış, lisans tezini şizofreni hastalarının yaşadıkları stigma ve bunun negatif etkileri üzerine yazmıştır. Ardından Amerika’da New York State Üniversitesinde Psikoloji ve Psikoterapi eğitimlerini tamamlamış ve stajını New York’ta gerçekleştirmiştir. New York’ta aldığı eğitimler ve çalışmalar içerisinde Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT), EMDR, DBT, Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT), Mindfulness, Psikodinamik Terapi, Holistik Terapi, Hümanistik Terapi, Varoluşçu Terapi, Sanat Terapisi ve Müzik Terapi mevcuttur.

Amerika’da aldığı yoğun psikoterapi eğitimlerinin ardından tekrar İsveç’e dönen Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, İsveç – Kristianstad Üniversitesinde Psikoloji Master eğitimini tamamlamış ve öncelikle Kuzey İsveç bölgesinin en büyük yetişkin mental hastanelerinden birinde Psikolog & Psikoterapist olarak hastalarını tedavi etmeye başlamıştır. Güncel olarak güney İsveç bölgesinde ikamet etmekte ve hastanenin psikiyatri bölüm yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Hem İsveç hem de İstanbul Nişantaşı’nda özel kliniği bulunan Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, vermiş olduğu Online Terapi ve Danışmanlık hizmeti ile Türkiye’den ve dünyanın her yerinden danışanlarına ulaşabilmektedir.

Terapi hizmetini Türkçe, İngilizce, İsveççe, Rusça ve Norveççe dillerinde vermektedir.

Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, 2021 Temmuz ayı itibariyle Dr Robert Melillo’nun yazdığı ve Amerika’nın en çok satan kitapları arasına giren, Nöroloji ve Psikoloji dünyasına damga vuran Disconnected Kids adlı eserin çeviri ve editörlüğünü üstlenerek kitabı “Fonksiyonel Bağlantısız Çocuklar” adıyla Türkçe’ye kazandırmıştır.

2020 yılında pandemi sürecinde İsveç’teki yaşlılara verdiği gönüllü terapi hizmeti ile İsveç Onur Ödülüne layık görülen Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, aynı zamanda TEDx konuşmacısıdır.