Denizlili firma Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret, Cylinda AB'nin hisselerini satın aldığını duyurdu.

Şirket Cylinda AB'nin sermayesini temsil eden her biri 1 İsveç Kronu (SEK) nominal değerde 25 bin adet payın tamamını satın almak üzere sözleşme imzaladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre, şirketin bağlı ortaklığı olan Vestel Holland B.V. ile Elektroskandia Sverige AB arasında 8 Nisan 2024 tarihinde hisse alım sözleşmesi imzalandı.

Bu yatırım, Vestel Elektronik'in uzun vadeli sürdürülebilir büyüme hedefine ulaşmasına ve Kuzey Avrupa ülkelerindeki pazar payını artırmasına büyük katkı sağlaması bekleniyor. Şirketin KAP açıklamasında, "Şirketimizin marka odaklı, stratejik global büyüme hedefine yönelik olarak, beyaz eşya sektöründe faaliyet gösteren Cylinda AB'nin hisselerinin tamamının satın alınması için İsveç Rekabet Otoritesi'nden gerekli yasal izin alındı.

Hisse alım bedeli, hisse alım sözleşmesinde belirlenen esaslara uygun olarak yüzde 100 dolaylı bağlı ortağı Vestel Holland B.V. ile Elektroskandia Sverige AB arasında 8 Nisan 2024 tarihinde (bugün) imzalanan Hisse Alım Sözleşmesi ile ödenecektir" denildi."

Kaynak Linki = https://www.denizli24haber.com/haber/denizlili-firma-beyaz-esya-devini-satin-aldi-59411

Editör: Atila Altuntaş