Doktorun Flash beleğinede kaydettiği Müslüman hastaya ait raporun birinde, ''Müslümanlar  sadece aptal bir koyun. İslam bütün kötülüklerin anası. İnsanların düşmanı. İdoljik şiddet içerir. Aptal koyunlarda bu ideolojinin oyuncağı'' diye çirkin ifadeler yer alıyor. 
Doktorun normal bir kişiliğe sahip olduğunu yazan Aftonbladet gazetesi ,doktorun 2006'dan beri,  flash belleğinde binlerce hastanın raporu bulunduğunu ve bir çoğunda hakaretler yer aldığını yazdı.


Başka bir  raporda, Afika ülkelerinden birinden evlatlık çocuk alan bir İsveçli aile hakkında, '' kadın zencisini Afrika'dan pahalı almış. Yağmur ormanında bir zenci yaşayabilir ama, bir zenciden yağmur ormanı ortaya çıkmaz'' şeklinde Afrikalılara hakaret ettiği bildirildi. 

Diğer bir rapora yansıyan ve böbrek hastası bir kişi içinde, ''Arap ülkelerinden gelen yaşlılar direk Arlanda'dan acil servise geliyor. O kadar çoklar ki, ne kadar olduklarını bile sayamıyorsun'' şeklinde ifadeler yer aldı. 

Aftonbladet gazetesinin ortaya skandalı çıkarmasıyla birlikte doktorla bir röportaj yaptı.

 Doktorun yüzünün saklandığı ve sesinin değiştirildiği röportajda, doktor flash belleğin gizli olduğunu ve kimsenin görmediğini söylerken, o anki stres, hasta ve personelle yapılan tartışmalar ve bunaltıcı olayların ardından deşarz olma için yazılmış ifadeler'' diyerek kendini savundu. 

Muhabirin pişmanmısınız? Sorusuna  doktor, ''bunları ortaya çıkardığınız için size minettarım, kendimi buldum'' diye cevap verdi. 
Editör: İsveç Gündemi